Tutaj jesteś: Aktualności » Konferencja » Niedziela, 24 marzec Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Konferencja

Dnia 22 czerwca 2015r. w Resaturacji „Rosette” w Górze obyła się konferencja podsumowująca PROW 2007-2013 i jego realizację na obszarze działania LGD „Ujście Baryczy”.

W konferencji, na zaproszenie Prezes Zarządu Jolanty Wrotkowskiej, wzięły udział władze gmin członkowskich, członkowie organów statutowych stowarzyszenia (Zarządu, Rady i Komisji Rewizyjnej), członkowie i sympatycy LGD.

W trakcie trwania konferencji pierwszy prezes LGD – Pan Tadeusz Otto przedstawił historię powstania stowarzyszenia oraz początki jego działalności w latach 2008-2010. 

Następnie obecna pani Prezes Jolanta Wrotkowska opowiedziała o działalności i funkcjonowaniu LGD w kolejnych latach, przedstawiła przykłady projektów zrealizowanych przez Beneficjentów w ramach PROW 2007-2013 za pośrednictwem LGD, a także omówiła działania promocyjne, edukacyjne, informacyjne, wydawnicze realizowane przez stowarzyszenie.

Po krótkiej przerwie kawowo-ciastkowej na ręce władz samorządowych, członków organów LGD, osób współpracujących zostały złożone podziękowania za owocną i pełną zaangażowania współpracę na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Konferencję zakończyła prezentacja nowych wydawnictw promocyjnych: II części albumu fotograficznego „Krajobrazy Ujścia Baryczy”, publikacji obrazującej zrealizowane w ramach PROW 2007-2013 projekty – „Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju na obszarze LGD Ujście Baryczy w latach 2009-2015” oraz kalendarza na 2016 rok obrazowanego zdjęciami z działalności stowarzyszenia. Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali komplet tych wydawnictw.

Całość wydarzenia uświetniły występy zespołu ludowego „Wronowianki”, którego członkowie oprócz wspaniałego śpiewu zaprezentowali również piękne stroje zakupione z udziałem środków PROW w ramach „Małych projektów” oraz wystawa zdjęć przedstawiających działalność promocyjną, sportowo – rekreacyjną, edukacyjną, szkoleniową, informacyjną i wydawniczą LGD.

Zdjęcia z uroczystej konferencji dostępne są pod adresem:

https://picasaweb.google.com/109890540322642350111/KonferencjaPodsumowujacaPROW20072013?authkey=Gv1sRgCICL7ZmmwMHOcA