Tutaj jesteś: Aktualności » KOLOROWANKA O UJŚCIU BARYCZY » Niedziela, 24 marzec Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

KOLOROWANKA O UJŚCIU BARYCZY

KOLOROWANKA O UJŚCIU BARYCZY

 

       Górowski rynek wydawniczy wzbogacił się o nową publikację jaką jest „Kolorowanka o Ujściu Baryczy”, książeczka przeznaczona dla najmłodszych mieszkańców regionu. Wydawcą kolorowanki jest Lokalna Grupa Działania Ujście Baryczy natomiast Biblioteka Miejska w Górze współpracowała przy realizacji zadania. Pomysłodawcą projektu oraz osobą odpowiedzialną za opracowanie kolorowanki jest Jolanta Wrotkowska – Prezes LGD Ujście Baryczy.

          Wszystkie dzieci z  klas I – III  szkół podstawowych oraz  z przedszkoli, z terenu gmin: Góra, Niechlów i Wąsosz,  otrzymały kolorowankę nieodpłatnie z okazji Dnia Dziecka.

     Zanim trafiła ona do rąk dzieci ogłoszony został konkurs rysunkowy pt: „Kolorowanka dla dzieci – zabytki i przyroda obszaru LGD Ujście Baryczy”. Konkurs był jednym z etapów projektu, którego głównym celem było wydanie ponad trzydziestostronicowej kolorowanki dla dzieci poświęconej zabytkom
i przyrodzie trzech gmin leżących w obszarze LGD Ujście Baryczy. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się w marcu 2014r.
W książeczce zawarto m.in. prace osób nagrodzonych w konkursie, a więc można powiedzieć, że autorami kolorowanki dla dzieci są same dzieci. Publikacja zawiera ilustracje do kolorowania, labirynty, krzyżówki, a wszystko tematycznie związane z przyrodą i architekturą obszaru LGD Ujście Baryczy. Celem wydania kolorowanki było zapoznanie najmłodszych mieszkańców regionu z elementami krajobrazu charakterystycznymi dla miejsc, w których mieszkają – florą, fauną oraz obiektami architektonicznymi. Autorzy publikacji ufają, że  wprowadzi ona nowe, atrakcyjne elementy do edukacji regionalnej najmłodszych mieszkańców.

     Kolorowanka była wydawana z myślą o najmłodszych i z tego względu przekazana została nieodpłatnie dzieciom z okazji Dnia Dziecka. W dniach od 27 maja do 30 maja, panie: Jolanta Wrotkowska – Prezes LGD Ujście Baryczy i Danuta Biernacka – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze, odwiedziły szkoły i przedszkola, aby wręczyć wszystkim maluchom kolorowankę. Książeczkę otrzymali uczniowie klas I – III szkół podstawowych oraz przedszkolaki z następujących placówek: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górze, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Glince, ZZSPIP w Witoszycach, ZSPGiP w Czerninie, ZSPiP w Ślubowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnoborsku, Publicznej Szkoły Podstawowej w Pobielu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Płoskach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu, Zespołu Szkół w Niechlowie, ZSSSPiP w Sicinach, Przedszkola Publicznego Nr 1 w Górze, Przedszkola Publicznego Nr 3 w Górze, Przedszkola Samorządowego w Wąsoszu, Niepublicznego Przedszkola „Puchatkowo”, Akademii Malucha z Góry.

Przekazano dzieciom ok. 2200  książeczek - mamy nadzieję, że dostarczyły one nie tylko wiele radości, ale również wiedzę na temat „małej ojczyzny”, w której żyjemy.

Projekt został w całości sfinansowany z budżetu LGD Ujście Baryczy, ze środków UE w ramach Osi 4 LEADER PROW 2007-2013.